Aktuality

V listopadu odstartují odborné semináře IS Munis

Příprava odborných seminářů IS Munis pomalu finišuje, první z nich se totiž uskuteční už 19. listopadu v Praze. Program seminářů bude velmi pestrý a určený tentokrát bude jak pro účetní, tak pro pracovníky, kteří mají na úřadech na starosti spisovou službu či evidenci obyvatel. Podtitul „Jdeme na to chytře“ napovídá, že na seminářích zazní kromě novinek také tipy a triky na práci v IS Munis. Na jaký program se tedy mohou účastníci seminářů těšit?

Odborný seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů opět s naší účastí

Společnost Triada nebude ani tentokrát chybět na tradičním podzimním semináři Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů (STMOÚ), který se koná ve dnech 13.–15. října ve Frymburku. Účastníci semináře se tak budou moci přímo na místě, na stánku společnosti Triada, seznámit jak s kompletní nabídkou modulů IS Munis, tak s novinkami a aktuálním výhledem v oblasti rozvoje a dalšího rozšiřování IS Munis.

SolónNa úřady míří podzimní vydání Solóna

V nejbližších dnech dorazí na obce a města nejnovější vydání Solóna a jako vždy bude nabité novinkami a aktualitami z veřejné správy, přehledem aktuální legislativy či nových dotačních titulů.

Konference Daně & účetnictví v praxi se setkala s pozitivním ohlasem

Na sedm desítek zástupců obcí se zúčastnilo prvního ročníku odborné konference Daně & účetnictví v praxi 24. září v Praze. Získali tak teoretické i praktické aktuální informace zaměřené především na dopady daňového balíčku 2019, majetek a inventarizaci v účetnictví či rozpočtový proces v prostředí obcí. Během programu se účastníci nejvíce zajímali o problematiku DPH.

Obec a finance 4/2019Časopis Obec a finance 4/2019

Dne 23. září vychází letošní čtvrté číslo časopisu Obec & finance. Podstatnou část tvoří informace o letošní soutěži Vesnice roku 2019 – vítěznou obcí je Lipová z Ústeckého kraje (okres Děčín). Zprávu o vyhlášení nejlepších obcí v celostátním kole soutěže doplňují slovem i obrazem dílčí informace o všech krajských vítězných obcích. Uvádíme také záznam obsáhlé diskuze u kulatého stolu, která je věnována vzájemné spolupráci obcí a centrům společných služeb.

Na úřady míří nový Solón

Na obce a města dorazí v nejbližších dnech nejnovější vydání Solóna, které jako vždy obsahuje spoustu novinek a aktualit z veřejné správy. Co všechno v třetím vydání Solóna najdete a na jaké Tipy na práci s IS Munis se můžete těšit?

Facebook
DMO Munis DVS OF ISSS