Aktuality

Semináře a PC kurzy se v roce 2022 setkaly s velkým ohlasem

V roce 2022 se opět uskutečnila řada odborných seminářů, PC kurzů a on-line webinářů, které vám pomáhají pracovat s IS Munis naplno a efektivně. Na jaře loňského roku se nejprve konaly kurzy zaměřené na elektronickou spisovou službu, Mzdy a ekonomiku od A do Z. V červnu následovaly tradiční Odborné semináře uživatelů IS Munis (OSUM) a na podzim byla v kurzech pozornost věnovaná přípravě volebních seznamů či rozpočtu na rok 2023. Předvánoční čas pak znovu vyplnila série OSUM. Celkem se všech seminářů zúčastnilo více než 900 osob.

Deník veřejné správyDeník veřejné správy v novém kabátě

Deník veřejné správy, který v on-line podobě denně přináší novinky a aktuality, má od konce minulého roku vylepšenou moderní podobu. Pokud tento zpravodajský portál navštívíte, najdete v něm informace přehledně roztříděné do několika rubrik, ať už se jedná o Ekonomiku, Dotace, Veřejné zakázky nebo Dopravu. Nechybí zde ani Kalendář akcí a od letošního roku také obsah časopisu Obec a finance, který už od ledna není vydávaný v tištěné verzi, a v kompletní podobě se přesunul právě na web Deníku veřejné správy.

Den malých obcí57. Dny malých obcí už znají svůj termín

Dny malých obcí se letos na jaře budou konat už po padesáté sedmé a starostové je budou moci opět navštívit jak v Olomouci, tak v Praze. Na Moravě se tato oblíbená konference uskuteční na konci března a hlavní město ji bude hostit 4. dubna. Program se v současné době připravuje a témat, která představí odborníci z ministerstev i dalších institucí veřejné správy, bude spousta. Na oba termíny konference se můžete registrovat už nyní. Na webových stránkách Dnů malých obcí najdete i informace o předchozím ročníku této konference včetně fotogalerie.

VolbyPrezidentské volby jsou za dveřmi

Už příští pátek a v sobotu se bude konat první kolo prezidentských voleb a vy byste si proto měli v modulu Seznam obyvatel a volby zkontrolovat, zda jste na ně dobře připraveni. Kromě zadání termínu blížících se voleb, aktualizace volebních okrsků, aktualizace stálého seznamu obyvatel či zpracování notifikací ve volební agendě byste měli provést také porovnání se seznamem obyvatel pro přidání nových voličů. Dopředu se navíc můžete připravit i na druhé kolo prezidentských voleb, které se uskuteční 27. a 28. ledna. Pokud s nastavením potřebujete pomoci nebo si s něčím nevíte rady, obraťte se na svého konzultanta nebo náš Helpdesk.

SolónPředvánoční Solón již brzy u vás

Poslední vydání Solóna tohoto roku obsahuje kromě aktualit a novinek z veřejné správy již tradičně také sérii novoročních přání jak z vašich obcí a měst, tak od zaměstnanců společnosti Triada. Kromě PF 2023 se můžete těšit i na nové Tipy na práci s IS Munis, které se v tomto čísle věnují Poplatkům, Rozpočtu Plus nebo Účetnictví. Připraveny jsou pro vás také metodické pokyny a v Solónovi nechybí ani anotace ke všem důležitým novým a novelizovaným zákonům.

Obec a financeVyšlo poslední tištěné číslo časopisu Obec a finance

Páté číslo časopisu Obec a finance, které vyšlo na začátku prosince, je posledním tištěným vydáním tohoto časopisu. V příštím roce se totiž Obec a finance přesune na nově koncipované stránky Deníku veřejné správy, kde bude k dispozici bezplatně. V tištěné podobě časopis vycházel od roku 1996. Aktuální číslo se vrací k soutěži Vesnice roku, obcím radí s příjmy a výdaji rozpočtu a představuje nejúspěšnější knihovny letošního roku a Osobnost venkova uvedenou do Síně slávy. Informací ale v pátém vydání časopisu Obec a finance najedete daleko více.

DMO Munis DVS OF ISSS