Aktuality

MunisVše potřebné pro výběr poplatku za komunální odpad se speciální slevou

Poplatek za komunální odpad můžete snadno a efektivně spravovat prostřednictvím modulů IS Munis. Modul Komunální odpad nabízí široké využití různých variant výběru poplatku a modul Poplatky pak správu předpisů včetně splátek. Oba tyto programy se dají propojit s moduly Pokladna, Bankovní služby a Platební karty, takže je možné zohlednit jakékoli typy plateb občanů. Pokud některý z uvedených modulů ještě nemáte, můžete si ho nyní pořídit se speciální 50% slevou. Neváhejte se tedy obrátit na svého konzultanta případně náš Helpdesk, abyste se dozvěděli, jak výběr poplatku za komunální odpad v IS Munis funguje a co všechno se dá v jednotlivých programech nastavit tak, aby pro vás správa agendy komunálního odpadu byla co možná nejjednodušší.

Den malých obcí55. Dny malých obcí nabídnou pestrý a bohatý program

55. Dnů malých obcí, které se uskuteční v březnu příštího roku v Praze a v Olomouci, se zúčastní jako vždy zástupci mnoha ministerstev a institucí veřejné správy. Ministerstvo pro místní rozvoj představí aktuální možnosti podpory obcí z evropských i národních fondů a neopomene ani nový ročník soutěže Vesnice roku. Financování obcí či možným změnám v rozpočtovém určení daní se bude věnovat Ministerstvo financí, odpadovému hospodářství a boji proti suchu zase Ministerstvo životního prostředí. Starostové a starostky se mohou těšit i na praktické poznatky Odboru dozoru a kontroly Ministerstva vnitra. Ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže by pak měly zaznít informace týkající se zadávání veřejných zakázek.

Konference ISSSISSS 2022 už zná svůj termín

24. ročník konference ISSS už zná svůj termín. Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové bude tuto významnou akci hostit 15.–17. května 2022 a pořadatelé pevně věří, že se tentokrát budou moci všichni účastníci, přednášející, hosté i firmy sejít v tradičnějším termínu, než tomu bylo v letošním roce. Program ISSS 2022 bude reagovat nejenom na aktuální trendy digitalizace veřejné správy, ale i na další plánované kroky v této oblasti. Na konferenci se jako vždy sejdou ti nejvýznamnější představitelé veřejné správy a chybět na ní nebude ani výstavní expozice firem a organizací. Další informace o ISSS včetně ohlédnutí za posledním ročníkem najdete na webových stránkách konference.

Odborný seminář IS Munis aneb nic nás nezastaví

Pokud to situace dovolí, zamíří k vám po dvou letech Odborný seminář IS Munis opět v prezenční podobě, a společně se tak konečně sejdeme ve všech devíti městech, ve kterých jste zvyklí seminář navštěvovat. Jako první ho bude hostit 16. listopadu Praha a po ní se bude konat v Plzni, Ústí nad Labem a v Novém Městě na Moravě. V prosinci se seminář přesune nejprve do Hradce Králové a Svitav a následovat budou ještě Brno, Jindřichův Hradec a Přerov. Těšit se můžete nejenom na představení všech důležitých novinek, které vás čekají od 1. ledna 2022, ale i na tradiční sladké překvapení.

Spisové služby bude potřeba atestovat

Další elektronizace postupů orgánů veřejné moci je schválena do podoby zákona č. 261/2021 Sb., který nabývá generální účinnosti 1. února 2022. Tento předpis souhrnně novelizuje více než 160 zákonů a k tomu má rozloženou účinnost jednotlivých ustavení do třinácti okamžiků od 10. července 2021 až do 1. července 2025. Spíše než ucelený zákon působí tedy dojmem dlouhodobého plánu, který je v této podobě poměrně špatně čitelný. Nový zákon často označovaný zkratkou DEPO přináší spoustu změn a jednou z nich je i atestace spisových služeb.

Den malých obcí55. Dny malých obcí v březnu v Praze i v Olomouci

Byla zahájena registrace na 55. ročník Dnů malých obcí, které se budou konat 22. března 2022 v Praze a o týden později v Olomouci. Konference je určena všem, kdo se podílejí na řízení obcí, tzn. starostkám, starostům i jejich zástupcům a pořadatelé pro ně připravují program nabitý aktuálními informacemi zaměřenými na efektivní správu obcí. Zástupci resortních ministerstev se budou věnovat celé řadě zajímavých témat zejména z oblasti financování, dotační politiky, dopravní obslužnosti i nejnovějším problémům a jejich řešení.

Facebook
DMO Munis DVS OF ISSS