Aktuality

Den malých obcí57. Dny malých obcí se blíží, registrace je stále možná

Olomouc přivítá 28. března starostky a starosty z celé Moravy, na Výstavišti Flora Olomouc se totiž budou konat už 57. Dny malých obcí. Program konference bude tentokrát věnován obecním rozpočtům a výhledu jejich příjmové stránky pro rok 2023, optimalizaci nákladů na energie nebo možnostem financování obecních projektů. Chybět nebude ani právní poradna, která se mimo jiné zaměří na povinnosti, odpovědnost a práva osob ve vedení obecních úřadů. Registrace na konferenci je stále ještě možná jak do Olomouce, tak do Prahy, kde se Dny malých obcí uskuteční v prvním dubnovém týdnu.

SolónSolón s obsáhlými Tipy na práci s IS Munis

Na vaše úřady míří nové vydání Solóna obohacené o samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis. Ochuzení ale nezůstanete ani o klasický tištěný časopis, který navíc obsahuje několik nových rubrik, takže se máte na co těšit. Zjistíte tak, kde si zažádat o zajímavé dotace, jaké metodiky si pro vás připravila některá ministerstva, co se událo na sociálních sítích a které nové a novelizované právní předpisy byste neměli přehlédnout.

Semináře a PC kurzy se v roce 2022 setkaly s velkým ohlasem

V roce 2022 se opět uskutečnila řada odborných seminářů, PC kurzů a on-line webinářů, které vám pomáhají pracovat s IS Munis naplno a efektivně. Na jaře loňského roku se nejprve konaly kurzy zaměřené na elektronickou spisovou službu, Mzdy a ekonomiku od A do Z. V červnu následovaly tradiční Odborné semináře uživatelů IS Munis (OSUM) a na podzim byla v kurzech pozornost věnovaná přípravě volebních seznamů či rozpočtu na rok 2023. Předvánoční čas pak znovu vyplnila série OSUM. Celkem se všech seminářů zúčastnilo více než 900 osob.

Deník veřejné správyDeník veřejné správy v novém kabátě

Deník veřejné správy, který v on-line podobě denně přináší novinky a aktuality, má od konce minulého roku vylepšenou moderní podobu. Pokud tento zpravodajský portál navštívíte, najdete v něm informace přehledně roztříděné do několika rubrik, ať už se jedná o Ekonomiku, Dotace, Veřejné zakázky nebo Dopravu. Nechybí zde ani Kalendář akcí a od letošního roku také obsah časopisu Obec a finance, který už od ledna není vydávaný v tištěné verzi, a v kompletní podobě se přesunul právě na web Deníku veřejné správy.

Den malých obcí57. Dny malých obcí už znají svůj termín

Dny malých obcí se letos na jaře budou konat už po padesáté sedmé a starostové je budou moci opět navštívit jak v Olomouci, tak v Praze. Na Moravě se tato oblíbená konference uskuteční na konci března a hlavní město ji bude hostit 4. dubna. Program se v současné době připravuje a témat, která představí odborníci z ministerstev i dalších institucí veřejné správy, bude spousta. Na oba termíny konference se můžete registrovat už nyní. Na webových stránkách Dnů malých obcí najdete i informace o předchozím ročníku této konference včetně fotogalerie.

VolbyPrezidentské volby jsou za dveřmi

Už příští pátek a v sobotu se bude konat první kolo prezidentských voleb a vy byste si proto měli v modulu Seznam obyvatel a volby zkontrolovat, zda jste na ně dobře připraveni. Kromě zadání termínu blížících se voleb, aktualizace volebních okrsků, aktualizace stálého seznamu obyvatel či zpracování notifikací ve volební agendě byste měli provést také porovnání se seznamem obyvatel pro přidání nových voličů. Dopředu se navíc můžete připravit i na druhé kolo prezidentských voleb, které se uskuteční 27. a 28. ledna. Pokud s nastavením potřebujete pomoci nebo si s něčím nevíte rady, obraťte se na svého konzultanta nebo náš Helpdesk.

DMO Munis DVS OF ISSS