Aktuality

Konference ISSSISSS 2022 je za dveřmi

Už příští týden přivítá kongresové centrum Aldis v Hradci Králové návštěvníky ISSS 2022. Tato významná konference se uskuteční ve dnech 16. až 17. května a dorazí na ni řada významných osobností, ať už se jedná o předsedu Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila, eurokomisařku Věru Jourovou nebo několik členů vlády. Účastníci ISSS se mohou těšit jak na bohatý program zaměřený na aktuální trendy a novinky v oblasti e-governmentu, tak na pondělní společenský večer spojený se slavnostním vyhlášením výsledků soutěže Zlatý erb.

MunisOdborný seminář uživatelů IS Munis navštíví devět měst

Odborný seminář uživatelů IS Munis (OSUM), který se bude konat v květnu a červnu napříč celou Českou republikou, přinese spoustu zajímavých témat. Účastníci se dozví, jak budou vypadat moduly Fakturace a Bankovní služby v novém „ASM“ kabátě a zjistí, jak poznat úředně ověřený elektronický podpis. Své místo bude mít v programu i spisová služba a stranou nezůstane ani modul Komunální odpad, který nabízí řadu užitečných vychytávek. Registrace do všech devíti měst, v nichž se OSUM uskuteční, je stále ještě možná.

SolónSolón radí s účtováním i dotacemi

Druhé letošní vydání Solóna obsahuje jako vždy spoustu aktuálních informací z veřejné správy a nechybí v něm ani nové a novelizované právní předpisy. Pozornost je v Solónovi věnovaná také aktuální situaci na Ukrajině, která se v mnoha ohledech týká i chodu obcí a měst. Součástí druhého čísla jsou samozřejmě i Tipy na práci s IS Munis, zaměřené jsou tentokrát na moduly ERMS, Komunální odpad, Majetek, Poplatky a Seznam obyvatel a volby.

Konference ISSSUž za necelý měsíc se bude v Aldisu konat 24. ročník ISSS

Elektronizace zdravotnictví, kyberbezpečnost, oblast eGovernmentu a mnohé další. O těchto tématech budou ve dnech 16. až 17. května 2022 debatovat v královéhradeckém Aldisu čeští politici s odborníky na 24. ročníku konference ISSS, jedné z největších akcí svého druhu ve střední a východní Evropě. Generálním partnerem této akce, na kterou je stále možné se registrovat, je opět Česká spořitelna. Na ISSS ale samozřejmě nebude chybět ani tradiční doprovodná výstava dalších firem.

MunisOdborný seminář IS Munis aneb naplno a efektivně

Na konci května odstartuje v Praze série Odborných seminářů IS Munis (OSUM), tentokrát s podtitulem naplno a efektivně. Semináře by se měly uskutečnit ve všech devíti tradičních městech, po Praze zamíří OSUM na začátku června do Svitav, následovat bude Plzeň, Ústí nad Labem a Hradec Králové a na své si do začátku letních prázdnin přijdou uživatelé IS Munis i v Přerově, Jindřichově Hradci, v Brně a Novém Městě na Moravě. Jedním z hlavních témat budou zbrusu nové moduly Fakturace a Bankovní služby, novinek a informací ale bude daleko víc. Těšit se můžete i na tradiční sladké překvapení.

Den malých obcíOhlédnutí za 55. Dny malých obcí

Na 55. Dny malých obcí dorazila do Olomouce i Prahy řada významných představitelů veřejné správy, ať už se jednalo o ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše nebo hejtmana olomouckého kraje Josefa Suchánka. Oblíbená konference se konala na obou místech za hojné účasti starostek a starostů, kteří měli možnost nejenom vyslechnout spoustu odborných přednášek na aktuální témata, ale v přísálí se mohli setkat i s více než 30 vystavovateli. Ohlasy z konference a fotogalerie jsou k dispozici na webových stránkách denmalychobci.cz.

Facebook
DMO Munis DVS OF ISSS