Aktuality

Přehlednější volby i vylepšený pomocník pro zaúčtování

Na konci dubna vyšel servisní balíček 3.41.1, který obsahuje nejenom spoustu dalších vylepšení informačního systému Munis, ale také všechny novinky a úpravy vydané po novoroční aktualizaci. Hlavním tématem je v současné době příprava na volby do Evropského parlamentu, a tak se jarní balíček týká především modulu Seznam obyvatel a volby. Druhým modulem s nejvýraznější porcí užitečných vylepšení je Účetnictví, jehož součástí je od letošního roku tzv. pomocník pro zaúčtování.

Konference ISSSISSS pod záštitou prezidenta Petra Pavla

Konferenci ISSS zaštítí poprvé v historii prezident republiky. 26. ročník ISSS se bude konat v Hradci Králové 13. a 14. května. „Záštitu od pana prezidenta Petra Pavla vnímáme jako velkou poctu. Vážíme si jeho zájmu o digitalizaci státního aparátu a děkujeme za podporu,“ říká výkonný ředitel konference Tomáš Renčín. V Kongresovém centru Aldis, které ISSS hostí, vystoupí na 200 řečníků. Hovořit budou o tom, jaké výhody přináší občanům rostoucí míra elektronizace veřejné správy, a věnovat se budou i digitálním archivům, novinkám v oblasti datových schránek či umělé inteligenci. Kompletní program a registraci najdete na webových stránkách konference.

OSUMOSUM aneb další várka novinek

Víte, že elektronická spisová služba nabízí řadu výrazných změn a zjednodušení, Fakturace ASM podporuje zálohové faktury a v modulu Účetnictví existuje pomocník pro snazší zaúčtování dokladů? Se všemi těmito novinkami a vychytávkami vás seznámí jarní série Odborných seminářů pro uživatele IS Munis (OSUM). První seminář se bude konat na konci května Praze, odkud v průběhu června zamíří i do dalších sedmi měst po celé České republice. Pro ty z vás, kteří se nebudou moci zúčastnit OSUM osobně, je připravený i on-line seminář. Uskuteční se 25. června. A jak tentokrát zní podtitul OSUM? Velmi jasně a výstižně – „Další várka novinek“.

VolbyPřipravte se včas na volby do Evropského parlamentu

Volby do Evropského parlamentu se sice konají až 7. a 8. června, s jejich přípravou byste ale dlouho otálet neměli. Pomoci vám s nimi může on-line kurz, který se uskuteční 18. dubna a jmenuje se „Příprava voleb do Evropského parlamentu“. Seznámíte se na něm se všemi specifiky tohoto typu voleb a dozvíte se, krok za krokem, jak volební seznamy v modulu Seznam obyvatel a volby správně připravit. Chybět nebude ani ukázka tiskových výstupů a tipy na jednoduchý přístup k seznamům pomocí formuláře Aktivní volby. Předpokládaná délka semináře je dvě hodiny.

Den malých obcíNa Dny malých obcí dorazily stovky starostů

59. Dny malých obcí (DMO) jsou minulostí. V Praze i Olomouci se těšily velkému zájmu, a tak je na obou místech navštívily stovky starostů. V pražském O2 Universu a na Výstavišti Flora Olomouc si účastníci vyslechli přednášky týkající se aktuálních témat od řady vrcholných představitelů veřejné správy. Nové dotační příležitosti představilo Ministerstvo pro místní rozvoj, aktuálním otázkám hospodaření obcí se věnovalo Ministerstvo financí a změny v odměňování členů zastupitelstev ÚSC vysvětlilo přítomným Ministerstvo vnitra. Na webových stránkách DMO najdete prezentace jednotlivých příspěvků a prohlédnout si zde můžete i fotogalerii.

Den malých obcíJarní DMO: nové trendy a výzvy

59. Dny malých obcí (DMO) na sebe už dlouho čekat nenechají, 19. března se uskuteční v pražském O2 Universu a 26. března bude tuto konferenci hostit Výstaviště Flora Olomouc. Starostové a starostky se mohou na obě místa stále registrovat a těšit se mohou na pestrý program – kromě pravidelných změn v legislativě týkajících se správy obcí zjistí, co je nového v oblasti komunitní energetiky nebo jak účinně hospodařit s rozpočtem. Ministerstvo pro místní rozvoj představí nové dotační tituly a IROP a žhavým tématem bude také nakládání s odpady a zálohování obalů, které se obcí přímo dotkne už v tomto roce. Kompletní program konference je k dispozici na webu DMO.

Facebook
DMO Munis DVS OF ISSS