Aktuality

VolbyJste připraveni na volby v září?

Příští týden ve čtvrtek se koná on-line kurz, který vám pomůže s volebními seznamy v modulu Seznam obyvatel a volby. Dozvíte se v něm, jak se již nyní můžete připravit na volby do zastupitelstev obcí, případně na volby do Senátu Parlamentu ČR, které se budou konat 23. a 24. září. Předpokládaná délka kurzu je 90 minut a jeho součástí bude podrobný popis přípravy a aktualizace konkrétního seznamu voličů či ukázka tisku volebních seznamů jak pro roznášku, tak pro volební komisi. Seznámíte se také s možnostmi úprav tiskových sestav. Pokud nestihnete tento kurz absolvovat v srpnu, můžete se přihlásit na jeho druhý termín, který se uskuteční 6. září.

SolónLetní vydání Solóna již brzy na vašich úřadech

Nejnovější vydání Solóna s pořadovým číslem tři letošního roku obsahuje jako vždy spoustu aktuálních informací z veřejné správy, nové a novelizované právní předpisy či metodické pokyny. V časopise samozřejmě nechybí ani tradiční Tipy na práci s IS Munis, které jsou v tomto vydání věnovány modulům ERMS, Komunální odpad, Mzdy, Poplatky a Seznam obyvatel a volby.

MunisCloudNovinkou letošního roku je MunisCloud

Potřebujete pracovat s IS Munis z domova? Využíváte služeb externí účetní, která se připojuje na úřad vzdáleně? Řešíte zabezpečení uložených dat? Pak právě pro vás je určena nová služba s názvem MunisCloud, která umožňuje přístup k IS Munis odkudkoli. Můžete tak pracovat na úřadě, z domu nebo se v případě potřeby připojit s notebookem třeba i z dovolené. Služba MunisCloud je ideální pro malé úřady, školy i školky a má minimální nároky na hardware. Starat už se navíc nemusíte o pravidelné zálohování, vše totiž funguje zcela automaticky.

Konference ISSSOhlédnutí za ISSS 2022

Na konferenci ISSS 2022 dorazila do Hradce Králové v květnu celá řada významných osobností z oblasti veřejné správy, ať už se jednalo o předsedu Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila, eurokomisařku Věru Jourovou nebo ministry české vlády. Na webových stránkách ISSS jsou k dispozici rozhovory se všemi důležitými osobnostmi, které v krátkosti přibližují nejdůležitější témata, o nichž se v Hradci Králové diskutovalo a přednášelo. Podívat se můžete také na dvě reportáže z dění na ISSS a mimo jiné se tak dozvědět, kdo letos vyhrál soutěže Český zavináč a Zlatý erb.

Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů České republikyTriada na celostátním semináři Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů

Na konci května se v Praze uskutečnil celostátní seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů a ani tentokrát na něm nechyběli zástupci společnosti Triada. Kromě kompletní nabídky modulů IS Munis se mohli účastníci na stánku Triady seznámit také s aktuálním výhledem v oblasti rozvoje a dalšího rozšiřování IS Munis.

Obec a finance 2–3/2022Časopis Obec a finance 2–3/2022

Vychází dvojčíslo 2–3/2022 časopisu Obec a finance, které přináší rozbor hospodaření územních rozpočtů a samostatně analýzu hospodaření obcí za rok 2021. Je zde také podrobný rozbor financování výkonu státní správy u statutárních měst. Několik informací se týká novelizace nedávno schváleného stavebního zákona včetně představení souvisejícího zákona o jednotném environmentálním stanovisku, který se připomínkuje v rámci rekodifikace stavebního práva.

DMO Munis DVS OF ISSS