SolónNový Solón již brzy na vašich úřadech

Na úřady míří nové vydání Solóna. Obsahuje jako vždy spoustu aktuálních informací z veřejné správy, nové právní předpisy či dotazy na odpovědi týkající se účtování obcí. Ochuzeni samozřejmě nezůstanete ani o Tipy na práci s IS Munis, věnovány jsou tentokrát modulům ERMS, Poplatky, Rozpočet či programu Seznam obyvatel a volby.

Stále více obcí a měst umožňuje občanům platit poplatky platebními kartami, a právě tomuto tématu se věnuje úvodní článek v tištěné brožuře Solóna. Úřady využívající IS Munis mohou využít propojení s platebním terminálem již delší dobu, teď si však mohou obce a města v rámci kampaně Česko platí kartou navíc zažádat o platební terminál na půl roku zdarma. Úřady tak mohou svým občanům nabídnout službu, která je dnes již standardem téměř všude. Důvodem pro pořízení platebního terminálu je kromě komfortu i bezpečnost související s pandemií koronaviru.

Ve druhém vydání Solóna se dále dočtete o tom, že Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo tzv. Informační systém projektových záměrů, který má být centrálním místem pro průběžný sběr, správu a ukládání projektových záměrů obcí, krajů a jimi zřizovaných organizací. Solón také přináší informace o soutěži o nejlepší webové stránky obcí a měst s názvem Zlatý erb, do které se máte stále možnost přihlásit.

Témat letošního druhého čísla je ale mnohem víc – ať už se jedná o posuzování plateb za plastový odpad obcí, možnosti sběru odpadních pneumatik v obecních sběrných dvorech, problematiku trvalého pobytu nebo např. stanovisko Ministerstva vnitra k převodu nevyčerpané dovolené.

Tipy na práci s IS Munis upozorňují na to, že se v ERMS dají přidávat další informace do vzorových hlavičkových dopisů. Modul Poplatky nově nabízí barevné označování nezaplacených splátek a Solón nezapomíná ani na modul Seznam obyvatel a volby – přináší návod na vytváření dalších seznamů (např. cizinců) či na to, jak odstranit zámek v případě nestandardního ukončení nějakého procesu.

Pokud ještě Solóna neodebíráte, můžete si ho objednat velmi jednoduše prostřednictvím e-mailu solon@triada.cz. Jeho ceník najdete na adrese www.solon.cz.

DMO Munis DVS OF ISSS