MunisCloudNovinkou letošního roku je MunisCloud

Potřebujete pracovat s IS Munis z domova? Využíváte služeb externí účetní, která se připojuje na úřad vzdáleně? Řešíte zabezpečení uložených dat? Pak právě pro vás je určena nová služba s názvem MunisCloud, která umožňuje přístup k IS Munis odkudkoli. Můžete tak pracovat na úřadě, z domu nebo se v případě potřeby připojit s notebookem třeba i z dovolené. Služba MunisCloud je ideální pro malé úřady, školy i školky a má minimální nároky na hardware. Starat už se navíc nemusíte o pravidelné zálohování, vše totiž funguje zcela automaticky.

Co tedy přesně znamená cloud? Jedná se o poskytování služeb nebo programů uložených na serverech poskytovatele, k nimž uživatelé přistupují na dálku a připojit se tedy mohou odkudkoliv. V případě služby MunisCloud se jedná o pronájem virtuálního počítače určeného na provoz IS Munis. Založený je na službě Microsoft Azure, což je veřejná cloudová platforma společnosti Microsoft.

Služba MunisCloud umožňuje práci více uživatelů současně. Na způsobu práce, na který jste doposud na úřadech zvyklí, když se např. připojujete k IS Munis v rámci jedné obce nebo jednoho města v síti, se tak nic nezmění. V MunisCloud se navíc dají velmi jednoduše a rychle založit další uživatelé.

Největší výhodou této služby je, že se k ní dá přistupovat z jakéhokoli počítače připojeného na internet, nezáleží tedy na místě, na kterém se zrovna nacházíte, a připojit se můžete např. i ze zahraničí. Požadavky na rychlost připojení internetu přitom nejsou vysoké.

K MunisCloud se dá přihlašovat dvěma způsoby. První variantou je přihlášení pomocí speciálního programu s názvem Remote Desktop, který se nainstaluje na počítač nebo notebook, z něhož se budete připojovat. V tomto případě vám bude plnohodnotně fungovat vše, co k práci s IS Munis potřebujete – ať už se jedná o napojení na základní registry, tisk dokumentů na tiskárny připojené na váš lokální počítač nebo tokeny s elektronickými podpisy. Druhou variantou je použití webového prohlížeče, tam už je ale např. tisk omezený. V obou případech funguje přihlášení pomocí vícefaktorové autentizace, připojení je tedy zcela bezpečné.

Díky službě MunisCloud se už vůbec nemusíte starat o zálohování. Záloha probíhá zcela automaticky každý den v týdnu. K dispozici jsou vám vždy zálohy za posledních třicet dní. Pokud byste si přáli zazálohovat data i nad rámec těchto pravidelných záloh, je to možné také.

Pokud máte zájem se o této službě dozvědět více informací, obraťte se na svého obchodního zástupce nebo náš Helpdesk.

DMO Munis DVS OF ISSS