SolónNa úřady míří nové vydání Solóna

V pořadí druhé letošní vydání elektronické publikace Solón je opět plné nových informací a aktualit z veřejné správy. Na úřady míří Solón 2019/2 jako vždy v podobě CD, které je doprovázeno tištěnou brožurou. V ní jsou popsány všechny novinky, které Solón obsahuje, nechybí zde výčet nových a novelizovaných právních předpisů včetně krátkých anotací a uživatelé nezůstanou ochuzeni ani o oblíbené Tipy na práci s IS Munis.

Jednou z horkých novinek je adaptační zákon k obecnému nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), který začal platit v dubnu. Zákon č. 110/2019, o zpracování osobních údajů by určitě neměl uniknout pozornosti žádné obce.

Za zmínku dále stojí materiál Ministerstva vnitra, který se věnuje nesprávné praxi obcí při pronájmu radarů. Sdružení místních samospráv zase vydalo velmi zajímavý příspěvek, který se zabývá tím, jaká jsou pravidla pro nahrávání jednání zastupitelstev obcí.

Nejnovější Solón také upozorňuje na aktuální dotace pro stavební úřady nebo na příručku k energetickým opatřením pro starosty, kterou vydalo Národní centrum energetických úspor.

Velmi zajímavý je i článek v tištěné brožuře, který se věnuje tématu možného zálohování PET lahví a případným dopadům tohoto opatření na obce a města. Obce se mimo jiné dozví i to, že byl v dubnu spuštěn nový portál www.komunalniekologie.cz, na kterém je k dispozici spousta užitečných informací a aktualit týkajících se odpadového hospodářství, ovzduší, legislativy, dotací apod.

Součástí druhého vydání Solóna jsou samozřejmě i nové Tipy na práci s IS Munis. Zvýšenou pozornost je vhodné věnovat zejména příspěvku, který se věnuje specifikům volebních seznamů pro blížící se volby do Evropského parlamentu. V Solónovi je dále k dispozici podrobný návod na to, jak v ERMS konvertovat podle zákona o archivnictví nebo jak si ve Fakturaci vytvořit šablony na opakující se typy faktur.

V případě zájmu o elektronickou publikaci Solón stačí navštívit webové stránky www.solon.cz, kde jsou k dispozici podrobnější informace o publikaci, ceník Solóna i objednávkový formulář.

DMO Munis DVS OF ISSS