Na úřady míří nový Solón

Na obce a města dorazí v nejbližších dnech nejnovější vydání Solóna, které jako vždy obsahuje spoustu novinek a aktualit z veřejné správy. Co všechno v třetím vydání Solóna najdete a na jaké Tipy na práci s IS Munis se můžete těšit?

Za pozornost určitě stojí metodická doporučení Ministerstva vnitra, která se věnují jednak odměňování členů zastupitelstev obcí a dále číslování budov. Velmi užitečná je také metodická podpora Ministerstva financí týkající se územních rozpočtů.

V brožuře, kterou na svoje úřady dostanete, je zveřejněný zajímavý článek týkající se možnosti promíjení místních poplatků. Poplatkům se věnují i Tipy na práci s IS Munis, tam je ale téma zcela opačné. Dozvíte se totiž, jak se dá dlužníkům vyměřovat penále.

V dalších Tipech na práci s IS Munis se nachází podrobný návod na to, jak se dá vyhledávat v ERMS. Solón myslel i na zcela nový modul Sledování rozpočtu, díky kterému máte možnost kdykoli jednoduše zkontrolovat, jak Váš rozpočet vypadá, a jestli máte na aktuální výdaje v rozpočtu dostatek peněz.

Letní vydání Solóna dále odkazuje na příspěvek z minula, který se týkal možného zálohování PET lahví. Ministerstvo životního prostředí k tomuto tématu nedávno vydalo svoje stanovisko, vycházející ze studie Centra ekonomických a tržních analýz.

V Aktualitách Solóna najdete mimo jiné upozornění na blížící se konec podpory Windows 7. Pokud tedy tento operační systém ještě na některém počítači u Vás na úřadě používáte, rozhodně si zapište do kalendáře datum, ke kterému byste měli mít Windows převedený na verzi 10.

V neposlední řadě Solón obsahuje také přehled všech nových a novelizovaných právních předpisů z veřejné správy s krátkými anotacemi, abyste se ve stručnosti mohli seznámit s tím, co důležitého přináší.

Pokud Solóna na své obci ještě neodebíráte, podívejte se na webové stránky www.solon.cz, kde jsou k dispozici podrobnější informace o publikaci. Najdete tam i ceník Solóna s objednávkovým formulářem.

DMO Munis DVS OF ISSS