SolónNový Solón přináší obsáhlé Tipy na práci s IS Munis

Na úřady zamíří na konci února nejnovější vydání Solóna, a jak už jste si v předchozích letech zvykli, společně s prvním číslem dostanete jako bonus také samostatný časopis s názvem Tipy na práci s IS Munis. A na co konkrétně se v Solónovi 2020/1 můžete těšit?

Od 1. ledna se většina z vás potýká s jednou novinkou týkající se mezd, a tou jsou tzv. eNeschopenky. V Solónovi se proto dočtete, co všechno s eNeschopenkami souvisí, a na co byste se měli zaměřit. Odkazuje také na webové stránky České správy sociálního zabezpečení, kde jsou k dispozici podrobné informace související s touto problematikou.

I další článek Solóna stojí za pozornost, týká se totiž elektronických skartací, tedy tématu rovněž hodně aktuálního. V článku je uvedena hodně důležitá věta: „Když vás archiv osloví, že by bylo vhodné provést po čase opět skartační řízení, měli byste být připraveni na to adekvátně reagovat.“ Je proto určitě vhodné se začít elektronickými skartacemi začít zabývat co nejdřív i na vašich úřadech, a být tak na ně připraveni zavčas. Článek shrnuje, jak elektronická skartace probíhá v praxi, a co všechno obnáší.

V Solónovi 2020/1 dále najdete upozornění na nové dotační příležitosti, které pro vás mohou být zajímavé. Přínosné jsou také odpovědi na časté otázky týkající se místních a správních poplatků – na svých stránkách je pravidelně zveřejňuje Ministerstvo financí. Solón se dále vrací k problematice obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), Úřad pro ochranu osobních údajů na svých stránkách velmi přehledně zveřejnil velkou spoustu informací, které souvisí s GDPR. Určitě se na ně podívejte, měly by vám usnadnit práci s tímto nařízením. V Solónovi samozřejmě nechybí ani nové a novelizované právní předpisy.

Jak už bylo zmíněno, součástí nového Solóna jsou i Tipy na práci s IS Munis v samostatném vydání o rozsahu 40 stran. Velká pozornost je v nich věnována Mzdám SQL, tedy programu, který je pro většinu z vás stále ještě hodně nový. Dozvíte se tak spoustu tipů na práci s tímto modulem, a pokud byste si přáli do některého z příštích vydání Solóna zapracovat i nějaké jiné téma, které se Mzdami SQL souvisí, neváhejte nám napsat email na solon@triada.cz. V Tipech jsou k dispozici i příspěvky týkající se ostatních programů IS Munis, ať už se jedná o ERMS, Fakturaci, Poplatky nebo Účetnictví.

Pokud ještě Solóna neodebíráte, neváhejte se podívat na webové stránky www.solon.cz, kde jsou k dispozici podrobné informace o této elektronické publikaci a ceník.

DMO Munis DVS OF ISSS