Den malých obcíNa pražských Dnech malých obcí bude vyhlášena soutěž Vesnice roku 2020

53. Dny malých obcí jsou za dveřmi, v Praze se totiž tato oblíbená konference uskuteční už příští týden v úterý. Další zastávkou Dnů malých obcí pak bude 5. března Olomouc. Pro všechny starostky a starosty je na obou místech připraven pestrý program.

Konference odstartuje v Praze slavnostním zahájením soutěže Vesnice roku 2020. Účast na tomto zahájení přislíbila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a společně s ní by měli dorazit i ministr zemědělství Miroslav Toman, předseda Svazu měst a obcí František Lukl a Eduarda Kavala za Spolek obnovy a venkova.

Návštěvníci Dnů malých obcí si pak v bloku Ministerstva pro místní rozvoj vyslechnou příspěvek týkající se aktuálních problémů místního rozvoje. Národní sportovní agentura následně představí vizi podpory sportu v regionech a v bloku Ministerstva pro životní prostředí zazní přednáška na téma Odpadové hospodářství – návrh novely zákona o odpadech a role obcí.

Na Dnech malých obcí nebude chybět ani Ministerstvo financí, které se bude věnovat financování územních rozpočtů a prevenci porušení rozpočtové kázně při realizaci dotací. Závěrečný blok bude již tradičně patřit Ministerstvu vnitra, které účastníky konference seznámí s poznatky kontroly a dozoru z oblasti samostatné působnosti obcí.

Registrace na 53. Dny malých obcí je možná na www.denmalychobci.cz. Na těchto stránkách je dispozici také program konference.

DMO Munis DVS OF ISSS