DVSNevíte si rady? Buďte v obraze s Deníkem veřejné správy

Aktuální situace související s vyhlášením nouzového stavu a s přijímáním řady restriktivních opatření, dopadá samozřejmě také na všechny obce a města. Starostové musí v současné době velmi rychle reagovat na spoustu opatření a nařízení, která vstupují v platnost v podstatě okamžitě. Domyslet všechny návaznosti a souvislosti plynoucí z vydaných opatření přitom mnohdy není vůbec snadné. V této nelehké situaci může obcím a městům pomoci Deník veřejné správy, který přináší nejenom přehled všech aktuálních informací, ale také řadu metodických pokynů a doporučení týkajících se aplikace vydaných opatření v praxi.

Deník veřejné správy v posledních dnech upozornil např. na několik velmi užitečných příspěvků Svazu měst a obcí. Jednalo se mj. o informace pro obce k projednávání přestupků postihujících porušení opatření přijatých v době nouzového stavu nebo informace k možnosti obcí posunout splatnost místních poplatků či promíjet místní poplatky v období nouzového stavu.

Za pozornost určitě stojí i 50 dotazů ke koronaviru v Právní poradně zdarma. Nejenom starostové se tak dozví např. to, v jakých případech se může konat zasedání zastupitelstva ve stavu nouze nebo co dělat, když je potřeba v současné době schválit žádost o poskytnutí dotace.

V Deníku veřejné správy se kromě těchto vybraných příspěvků samozřejmě objevují aktuální zprávy a informace také od jiných organizací, ať už jsou to ministerstva, státní instituce nebo jednotlivé kraje. Deník je aktualizovaný každý všední den a je možné ho sledovat zdarma na webových stránkách www.dvs.cz.

DMO Munis DVS OF ISSS