SolónNa začátku května k Vám dorazí nový Solón

Letošní druhé vydání Solóna se na obce a města dostává v době, kdy se většina úřadů snaží s ohledem na pandemii koronaviru vracet k normálnímu chodu. Asi málokoho by na začátku roku 2020 napadlo, jak rychle se může změnit běžné fungování úřadů a kolik souvisejících krizových opatření a nařízení může být vydáno. Nový Solón tuto výjimečnou situaci samozřejmě zohledňuje a přináší Vám spoustu aktuálních informací a podkladů, které se Vám nyní mohou hodit. Nechybí v něm ale ani běžně zařazované příspěvky, takže se na začátku května máte na co těšit.

A co je tedy konkrétním obsahem druhého vydání? Solón v něm upozorňuje mj. na příspěvek Ministerstva vnitra, který byl vydán k dopadům usnesení vlády č. 388 ze dne 6. dubna 2020 (151/2020 Sb.), o přijetí krizového opatření týkajícího se jednání zastupitelstev obcí a krajů. Za pozornost určitě stojí také další dokument, který tohle ministerstvo vydalo ve spolupráci s Ministerstvem financí – týká se případného neprojednání závěrečného účtu v zákonem stanovené lhůtě (v souvislosti s opožděným předáním zprávy o výsledku přezkoumání hospodaření).

Aktuality Solóna se věnují soutěži Vesnice roku, která letos bohužel musela být zrušena. A také nové aplikaci s názvem eRouška – ta je součástí systému Chytrá karanténa Ministerstva zdravotnictví a měla by pomáhat při dohledávání případných rizikových kontaktů s COVID-19.

Solón Vám dále přináší více než 20 aktuálních vzorů obecně závazných vyhlášek, můžete si je tak zkontrolovat s těmi svými a zjistit, zda máte na svém úřadě všechny vyhlášky vydané v souladu s platnou legislativou.

Do 14. května mohou obce žádat o dotace pro sbory dobrovolných hasičů, v Solónovi k tomu najdete podrobné informace. Zajímavý je také metodický materiál týkající zadávání veřejných zakázek malého rozsahu nebo článek věnující se vyřizování žádostí o informace.

Součástí Solóna jsou i tentokrát Tipy na práci s IS Munis. Opět se věnují Mzdám SQL a přináší několik užitečných rad na efektivnější práci s tímto programem. Na své si přijdou i všichni, kdo pracují s modulem Rozpočet nebo Legalizace a vidimace. V Solónovi nechybí ani představení zcela nového modulu s názvem Seznam obyvatel a volby.

Budeme rádi, když nám napíšete, jak se Vám Solón líbí, co dalšího byste v něm uvítali, případně jaké tipy na práci s IS Munis by se Vám hodily. Solón je tu pro Vás na adrese solon@triada.cz a na webových stránkách www.solon.cz, kde si ho můžete také objednat.

DMO Munis DVS OF ISSS