SolónSolón v novém kabátě

Solón s pořadovým číslem tři k vám míří ve zbrusu nové grafické podobě. Je obohacený o dění přímo z vašich obcí a měst a těšit se můžete i na úplně nové rubriky. Právě v těchto dnech by měl dorazit na vaše úřady. Co všechno tedy Solón 2020/3 obsahuje a proč právě teď jeho nová podoba?

Letošní rok je plný změn a reakcí na nečekané události a vy máte za sebou hodně krušné jaro. Na svých úřadech jste museli pružně reagovat na všechna vydávaná vládní nařízení, což se neslo ruku v ruce s řadou omezení a restrikcí. Vy jste to ale s většími nebo menšími obtížemi zvládli na výbornou. Vy, pracovníci úřadů, i vaši občané. Na obcích a městech se zvedla nebývalá vlna solidarity a ochoty pomáhat, jak se koneckonců dočtete i v nové rubrice Anketa na úplném konci časopisu Solóna.

Solón si pro vás novou grafiku a několik nových rubrik připravil právě proto, že si všichni zasloužíte alespoň malou odměnu za vše, co jste v krizovém období zvládli a dokázali. Navzdory účetním závěrkám, auditům nebo třeba vybírání poplatků za komunální odpad.

Ochuzeni samozřejmě nezůstanete ani o pravidelné příspěvky, na které jste zvyklí. V Solónovi najdete upozornění na nové dotační tituly, aktualizované vzory obecních vyhlášek nebo informace k místním a správním poplatkům. V plném znění si v elektronické podobě Solóna můžete přečíst zajímavý seriál s názvem Vyřizování žádostí o informace.

Solón samozřejmě v letním vydání pamatuje i na uživatele IS Munis, pro které si opět nachystal Tipy na práci s IS Munis. Věnovány jsou tentokrát spisové službě, Fakturaci a Rozpočtu.

V druhé polovině časopisu se pak nachází krátké anotace k novelizovaným právním předpisům, i ty si určitě přečtěte, protože se tak velmi rychle seznámíte se všemi novinkami v legislativě a budete stále v obraze.

Pokud ještě Solóna neodebíráte, napište si o něj na solon@triada.cz, jeho ceník je zveřejněný na adrese www.solon.cz.

DMO Munis DVS OF ISSS