Delegace Senátu Parlamentu ČR na Tchaj-wan se zúčastnil i jednatel společnosti Triada Tomáš Renčín

Delegace Senátu Parlamentu ČR na Tchaj-wan, která se uskutečnila ve dnech 29. srpna až 5. září a byla doprovázena desítkami podnikatelů z různých oblastí ekonomiky, se zúčastnil také jednatel společnosti Triada a ředitel konference ISSS/V4DIS Tomáš Renčín. V rámci sedmidenního programu mise došlo k celé řadě setkání a jednání, které mohou být velice zajímavé a přínosné pro spolupráci obou zemí v oblasti informatizace veřejné správy a při dalším rozvoji digitalizace společnosti.

„Díky setkání s primátorem hlavního města Tchaj-peje Wen-je Ko jsme získali přímé kontakty na pracovníky IT tamního departmentu. Jejich zkušenosti s informačními technologiemi využívanými k řízení metropole se budeme snažit zprostředkovat i veřejné správě České republiky,“ uvedl po návratu z Tchaj-wanu Tomáš Renčín. „Potěšitelný je také zájem řady tchajwanských technologických firem o spolupráci a férový obchod s českými protějšky. S tím souvisí také jejich možná širší prezentace v rámci konference ISSS,“ dodal Tomáš Renčín.

Tchaj-wan dlouhodobě představuje jednu z nejinovativnějších a nejkonkurenceschopnějších ekonomik nejenom v rámci regionu, ale i ve světovém měřítku. Česká republika je v současné době čtvrtým největším příjemcem tchajwanských investic v Evropě. Pro tchajwanské investory představuje ČR skutečnou vstupní bránu do střední Evropy. Tchajwanské investice u nás od roku 2008 vytvořily celkově přes 18 000 pracovních pozic, čímž Tchaj-wan předstihl nejenom Čínu (přes 4000 pozic), ale také Japonsko a Jižní Koreu.

Tomáš Renčín a primátor Taipeje Wen-je Ko
Tomáš Renčín a primátor Taipeje Wen-je Ko
DMO Munis DVS OF ISSS