SolónBrzy k vám dorazí poslední letošní vydání Solóna

Na vaše úřady dorazí každým dnem nejnovější vydání Solóna. Těšit se můžete jako vždy na novinky a aktuality z veřejné správy i zbrusu nové Tipy na práci s IS Munis. Solón vám ale v tomto vydání kromě tradičních materiálů přináší i několik PF do roku 2021, ať už přímo z vašich obcí nebo z našich řad. Společným poselstvím všech je, aby byl následující rok co možná nejvíce optimistický.

A co dalšího Solón 2020/5 obsahuje? Aktuality upozorňují na kampaň Ministerstva průmyslu a obchodu s názvem Chytrá volba, která informuje mimo jiné o možnostech energetických úspor pro obce. V novinkách najdete vzory rozhodnutí Ministerstva financí určených pro správu místních poplatků, jako je např. platební výměr, hromadný předpisný seznam nebo výzva k ohlášení poplatkové povinnosti.

Solón v pátém vydání dále informuje o nové dotační výzvě Ministerstva pro místní rozvoj, která se týká odstraňování bariér v budovách domů s pečovatelskou službou a v budovách městských a obecních úřadů a distribuce tzv. euroklíčů.

Vzhledem k tomu, že se letos na podzim kvůli pandemii koronaviru neuskutečnily 54. Dny malých obcí, přináší vám Solón alespoň sborník z této konference, který obsahuje spoustu užitečných informací a příspěvků z řad několika ministerstev. V Solónovi samozřejmě najedete i všechny důležité nové a aktualizované právní předpisy.

Tipy na práci s IS Munis se tentokrát věnují tisku platebních výměrů s QR kódy v modulu Poplatky. V programu Mzdy došlo v uplynulých týdnech k výraznému rozšíření komunikace s Českou správou sociálního zabezpečení a Solón vám přináší návod na to, jak tuto komunikaci využívat. Na své si přijdou i všichni ti, kteří pracují s modulem Seznam obyvatel a volby. Dozví se mimo jiné, jak tisknout statistiku jmen a příjmení svých občanů.

Už teď se můžete těšit na první číslo Solóna roku 2021. Dorazí k vám koncem února a obsahovat bude obsáhlé vydání samostatných Tipů na práci s IS Munis. Pokud tedy ještě Solóna neodebíráte, napište si o něj na solon@triada.cz, jeho ceník je zveřejněný na adrese www.solon.cz.

DMO Munis DVS OF ISSS