Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 12/2021
Zpravodaj 12/2021
Jste připraveni na říjnové volby?
Ve čtvrtek 2. září se koná online kurz s názvem Postupy pro volby v SOVě. Seznámíte se v něm se způsobem vedení stálého seznamu voličů v modulu Seznam obyvatel a volby, zadáváním důvodů nevolit a následnou přípravou konkrétního seznamu voličů pro říjnové volby. Dále se dozvíte, jak pracovat s voličskými průkazy a jak tisknout volební seznamy pro roznášku a následně pro volební komisi. Všechny postupy budou probrány krok za krokem, abyste po absolvování tohoto kurzu byli plně připraveni na zvládnutí voleb pomocí nového modulu Seznam obyvatel a volby. Na kurzu ještě zbývají volná místa, tak se nezapomeňte přihlásit včas.
IS Munis: Volební seznamy snadno a rychle
V modulu Seznam obyvatel a volby se dá snadno vytvořit volební seznam ve formě výpisu ze stálého seznamu voličů, který je neustále aktuální. Vše je pak k dispozici na jednom místě ve formuláři s názvem Aktuální volby. Díky oddělení volební agendy od seznamu obyvatel jsou všechny související formuláře velmi přehledné a jednoduché.
>>
Munis
Konference ISSS 2021 je na dosah
23. ročník konference ISSS 2021, který se uskuteční ve dnech 20.–21. září v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis, je za dveřmi. Po rok a půl trvajících restrikcích a naší snaze přiblížit alespoň ta nejdůležitější témata elektronickou cestou jsme opět připraveni nabídnout vám vzájemné setkání a atraktivní program. Ten bude zaměřený na aktuální trendy a záměry v oblasti e-governmentu, příklady úspěšných projektů veřejné správy i další kroky v oblasti její digitalizace.
>>
Konference ISSS
Atestace spisových služeb
Významný zákon č. 261/2021 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupů orgánů veřejné moci, jež má dopad do více než 160 zákonů, vyšel ve Sbírce zákonů dne 9. července 2021. Tento předpis mimo jiné zavádí povinné vedení spisové služby v elektronické podobě pro všechny obce bez ohledu na rozsah výkonu přenesené působnosti. Zároveň zavádí povinnost využívat od 1. ledna 2025 pouze atestované systémy spisových služeb.
>>
Munis
Zlatý erb odkryl vítěze v Jihomoravském kraji
Soutěž o nejlepší webové stránky obcí a měst a jejich elektronické služby s názvem Zlatý erb má za sebou další krajský ceremoniál, 20. srpna byli ocenění vítězové v Jihomoravském kraji. Do celostátního kola postoupil v kategorii měst Hodonín, nejlepší obecní webové stránky mají Lelekovice a v kategorii Elektronické služby a projekty Smart City zvítězilo Blansko se svou službou Online objednání na úřad. Další krajské kolo na sebe dlouho čekat nenechá, příští týden se totiž bude konat slavnostní ceremoniál v Ostravě. Do 21. září se postupně vítěze dozví i všechny ostatní kraje.
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.