Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 13/2023
Zpravodaj 13/2023
Podzim ve znamení PC kurzů i on-line seminářů
Jak správně postupovat při správě hrobových míst nebo efektivně využívat modul Fakturace ASM. To všechno se dozvíte díky novým kurzům, které pro vás nyní intenzivně připravujeme. Kromě teoretických seminářů vás čekají i oblíbené počítačové kurzy, kde si například budete moci vyzkoušet, jak probíhá elektronické skartační řízení. Počet účastníků je na tomto typu kurzů i tentokrát omezen, tak se na ně neváhejte přihlásit co nejdřív. Série on-line seminářů a PC kurzů odstartuje již příští týden.
>>
Munis
Připravuje se nový zákon o účetnictví, revoluce se ale nechystá
Obsáhlejší zákon s odlišnou strukturou než ten stávající – tak by měl vypadat nový zákon o účetnictví, jehož účinnost byla z původně plánovaného 1. ledna 2024 posunuta až na leden 2025. Důvodem změn je kromě modernizace stávajících účetních pravidel také digitalizace účetnictví a jeho procesů. Nově tak bude nutné vést účetnictví pouze v elektronické podobě. Změn, na které se musíte připravit, je sice daleko víc, žádné revoluce se ale bát nemusíte.
>>
Účetnictví
DMO: Maximum informací na jednom místě
Oblíbená konference Den malých obcí zamíří na podzim opět do Čech i na Moravu. 2. listopadu se nejprve DMO uskuteční v pražském O2 universu a 7. listopadu se bude konat na Výstavišti Flora Olomouc. Starostové a starostky se mohou těšit nejenom na zajímavé přednášky, ale i tradiční doprovodnou výstavu firem, které jim na místě nabídnou své produkty a služby. K hlavním tématům budou patřit evropské a národní dotační programy, doplněné o praktické příklady, jak o dotace žádat. Velká pozornost bude věnována také komunitní energetice, ke které se v posledních dvou letech přiklání čím dál víc obcí.
>>
Den malých obcí
Milostivé léto se vztahuje i na obce a města
Víte, že k Milostivému létu 2023 se mohou připojit také obce a města? Tato zákonná úprava umožňující mimořádné odpuštění příslušenství u dluhů na sociálním pojištění, daních a některých dalších pohledávkách se totiž vztahuje i na místní poplatky za psy nebo komunální odpad. Pokud se k Milostivému létu chcete připojit i vy, musí vaše zastupitelstvo nejpozději do 30. září vydat související usnesení. A co se týká IS Munis, na Milostivé léto je také připraven. Jakým způsobem se v modulu Poplatky Milostivé léto zohledňuje, vám rádi sdělí naši konzultanti nebo pracovníci Helpdesku.
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.