Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 15/2021
Zpravodaj 15/2021
Odborný seminář IS Munis aneb nic nás nezastaví
Pokud to situace dovolí, zamíří k vám po dvou letech Odborný seminář IS Munis opět v prezenční podobě, a společně se tak konečně sejdeme ve všech devíti městech, ve kterých jste zvyklí seminář navštěvovat. Jako první ho bude hostit 16. listopadu Praha a po ní se bude konat v Plzni, Ústí nad Labem a v Novém Městě na Moravě. V prosinci se seminář přesune nejprve do Hradce Králové a Svitav a následovat budou ještě města Brno, Jindřichův Hradec a Přerov. Těšit se můžete nejenom na představení všech důležitých novinek, které vás čekají od 1. ledna 2022, ale i na tradiční sladké překvapení.
Spisové služby bude potřeba atestovat
Další elektronizace postupů orgánů veřejné moci je schválena do podoby zákona č. 261/2021 Sb., který nabývá generální účinnosti 1. února 2022. Tento předpis souhrnně novelizuje více než 160 zákonů a k tomu má rozloženou účinnost jednotlivých ustavení do třinácti okamžiků od 10. července 2021 až do 1. července 2025. Spíše než ucelený zákon působí tedy dojmem dlouhodobého plánu, který je v této podobě poměrně špatně čitelný. Nový zákon často označovaný zkratkou DEPO přináší spoustu změn a jednou z nich je i atestace spisových služeb.
>>
ERMS Spisovna
Víte, jak správně na komunální odpad?
Potřebujete si ujasnit postupy související s novým poplatkem za komunální odpad? Pak právě pro vás je určen on-line kurz s názvem „Správa poplatku za komunální odpad“, který se uskuteční na začátku listopadu. Dozvíte se, jaký je aktuální stav metodik týkajících se této problematiky, upozorníme vás na všechny důležité věci, které nesmíte při přípravě poplatku za komunální odpad opomenout a chybět nebude ani ukázka vazby mezi moduly IS Munis – konkrétně mezi Seznamem obyvatel, Komunálním odpadem a Poplatky.
55. Dny malých obcí v březnu v Praze i v Olomouci
Byla zahájena registrace na 55. ročník Dnů malých obcí, které se budou konat 22. března 2022 v Praze a o týden později v Olomouci. Konference je určena všem, kdo se podílejí na řízení obcí, tzn. starostkám, starostům i jejich zástupcům a pořadatelé pro ně připravují program nabitý aktuálními informacemi zaměřenými na efektivní správu obcí. Zástupci resortních ministerstev se budou věnovat celé řadě zajímavých témat zejména z oblasti financování, dotační politiky, dopravní obslužnosti i nejnovějším problémům a jejich řešení.
Celostátní seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů i s naší účastí
Na konci října se v Liberci uskutečnil Celostátní odborný seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů a společnost Triada na něm ani tentokrát nechyběla. Účastníci semináře se tak mohli v prostorách Clarion Grandhotelu Zlatý lev seznámit na stánku Triady jak s kompletní nabídkou modulů IS Munis, tak se všemi novinkami a aktuálním výhledem v oblasti rozvoje a dalšího rozšiřování IS Munis. Velký zájem vzbudilo hlavně plánované propojení Munis ERMS na novou Sbírku předpisů územních samosprávných celků. Tajemníci dále uvítali možnost nechat si od společnosti Triada vytvořit na míru spisový řád.
>>
Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů České republiky
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.