Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 16/2023
Zpravodaj 16/2023
Start OSUM se blíží, série seminářů začne v Praze
Už příští týden se můžete těšit na první Odborný seminář uživatelů IS Munis (OSUM). Premiéru si odbude v Praze a poté zamíří do dalších šesti měst České republiky. Podtitul série seminářů tentokrát zní „Čekají nás velké změny“, a tak se na nich dozvíte, na co všechno je potřeba se na úřadech připravit. Hovořit se bude o vládním úsporném balíčku, eDokladovce nebo dramatických úpravách spisové služby. Součástí OSUM bude i blok týkající se práce s Fakturací ASM. Pokud se nemůžete seminářů zúčastnit osobně, 14. prosince můžete zhlédnout on-line variantu OSUM.
>>
OSUM
Připravte se včas na rok 2024 – s aktualizací 3.40.2
Během podzimních měsíců pro vás každoročně připravujeme aktualizaci zaměřenou zejména na přípravu modulů na přechod na nový rok. Stejně je tomu i letos, kdy má tato aktualizace označení 3.40.2. Jejím obsahem je celková příprava IS Munis na nový rok 2024 zahrnující mimo jiné změny v datových schránkách. Aktualizace kromě toho přináší i spoustu dalších zajímavých novinek, které vám zpříjemní a usnadní vaši každodenní práci.
>>
Munis
Ohlédnutí za 58. Dny malých obcí
58. Dny malých obcí (DMO) jsou minulostí. V Praze a Olomouci si je nenechalo ujít více než 700 starostů a starostek. Na obou místech si vyslechli přednášky nejvyšších představitelů veřejné správy a odborníků z řad partnerů konference. Dozvěděli se, jaké změny v legislativě je čekají v příštím roce a o jaké dotace mohou žádat. Velkou pozornost vyvolalo téma nedostatku míst ve školkách a možných způsobů řešení. Na DMO zavítaly také desítky firem, které obcím představily různorodé služby – od softwaru až po instalaci naučných stezek. Fotogalerie z Prahy i Olomouce je k dispozici na webových stránkách konference. Stáhnout si z nich můžete i prezentace všech přednášek.
>>
Den malých obcí
Interaktivní vzory obecních vyhlášek
Víte, že na Portálu veřejné správy najdete interaktivní vzory pro tvorbu obecně závazných vyhlášek? Interaktivní formuláře vychází z právního stavu k 1. lednu 2024, a tak je můžete využít při přípravě těch obecně závazných vyhlášek, které nabudou účinnosti nejdříve k 1. lednu 2024. Vzory obecně závazných vyhlášek v podobě interaktivních formulářů obsahují nejběžnější místní poplatky – kromě místního poplatku ze psů, z pobytu, za užívání veřejného prostranství nebo ze vstupného také všechny typy místních poplatků za komunální odpad.
>>
gov.cz
S návrhem rozpočtu vám pomůže speciální on-line seminář
Pokud chcete rychle a jednoduše sestavit návrh rozpočtu na rok 2024, podívejte se na záznam on-line semináře, který se věnuje právě přípravě rozpočtu na nový rok. Dozvíte se v něm, jak při sestavení návrhu správně postupovat, a seznámíte se i s mnoha užitečnými funkcemi, které nabízí program Rozpočet. Hodit se vám může například export či import rozpočtu do Excelu nebo tisk různých variant rozpočtu. Po objednání záznamu pro vás bude on-line seminář k dispozici po dobu 30 dnů ve vašem Helpdesku.
>>
Munis
Buďte v obraze s Deníkem veřejné správy
Novinky z veřejné správy, upozornění na zajímavé akce, metodické pokyny nebo odpovědi na nejčastější dotazy související s chodem vašich obcí. To vše najdete v Deníku veřejné správy (DVS). Tento zpravodajský portál, který funguje v on-line podobě, vám denně přináší řádnou porci novinek a aktualit z veřejné správy. Informace jsou v něm přehledně roztříděné do několika rubrik – ať už se jedná o Ekonomiku, Dotace, Životní prostředí, Veřejné zakázky nebo Dopravu. Součástí DVS je také oblíbený časopis Obec a finance, který se na tento portál přesunul v kompletní podobě na začátku letošního roku.
>>
Deník veřejné správy
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.