Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 17/2023
Zpravodaj 17/2023
OSUM míří do finále, vyvrcholí online vysíláním
Série Odborných seminářů IS Munis (OSUM) s podtitulem „Čekají nás velké změny“ míří do finále. Poslední prezenční seminář se uskuteční příští týden v úterý v Brně. Na úplný závěr je pak pro ty z vás, kteří jste se seminářů nemohli zúčastnit osobně, připravena ještě online varianta OSUM – konat se bude ve čtvrtek 14. prosince. Seminářům vévodí hned několik témat, ať už se jedná o dopady vládního úsporného balíčku na IS Munis, eDokladovku nebo dramatické úpravy spisové služby. Registrace do Brna i na online seminář je stále ještě možná.
>>
OSUM
Datové zprávy mohou být po Novém roce až pětkrát větší
Datové schránky fungují jako systém důvěryhodného doporučeného elektronického doručování už od poloviny roku 2009 a od té doby prošly mnohými změnami. Ty poslední přinesla říjnová novelizace vyhlášky č. 194/2009 Sb., o stanovení podrobností užívání a provozování informačního systému datových schránek, která od 1. ledna 2024 mimo jiné zavádí tzv. velkoobjemové datové zprávy. Co konkrétně tato změna znamená a jaké kroky byste na svých úřadech měli podniknout, abyste na ni byli včas a řádně připraveni, přehledně shrnul příspěvek v Deníku veřejné správy.
>>
Datové schránky
Vánoční vydání Solóna již brzy u vás
Na vaše úřady dorazí v polovině prosince letošní poslední vydání Solóna. Kromě tradičních rubrik jako jsou Okénko nejenom pro zastupitele, Novinky a aktuality nebo Sociální sítě v něm najdete také krátké anotace nových právních předpisů – zákony proto nemusíte studovat do hloubky celé. V Solónovi nechybí ani oblíbené Tipy na práci s IS Munis, které se tentokrát věnují Fakturaci ASM a Evidenci smluv. A abyste se svátečně naladili, najdete uvnitř tištěného brožury Solóna i speciální dvoustranu plnou vánočních a novoročních přání – ať už přímo z vašich úřadů nebo od pracovníků společnosti Triada.
>>
Solón
ISSS za zvýhodněnou cenu už jen do konce roku
Konference ISSS, která se bude konat v Hradci Králové 13. a 14. května 2024, se můžete zúčastnit s výraznou slevou. Pokud se na ni totiž přihlásíte do 31. prosince, ušetříte téměř polovinu ceny vstupného. Experti budou v kongresovém centru Aldis mluvit o ochraně před kyberútoky, umělé inteligenci ve veřejné správě nebo využívání otevřených dat a cloudu. „Na konferenci se bude diskutovat jak o zkušenostech úřadů s konkrétními kybernetickými útoky, tak o jejich celkové připravenosti z hlediska bezpečnosti dat,“ upřesňuje Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference ISSS.
>>
Konference ISSS
Víte, jak získat odborný posudek webu zdarma?
Expertní posudek svých webových stránek či portálu digitálních služeb můžete i letos získat zdarma díky Zlatému erbu. Tato soutěž, která vstupuje už do 26. ročníku, totiž nejenom oceňuje nejlepší weby měst a obcí – pro úplně všechny účastníky také zpracovává zpětnou vazbu týkající se jejich webových stránek. Soutěže se můžete zúčastnit v případě, že se váš úřad nachází v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém či Libereckém kraji, nebo v Kraji Vysočina. Času na registraci už ale příliš nezbývá, nejzazší termín na přihlášení je 12. prosince. Bližší informace o soutěži a její propozice najdete na webových stránkách Zlatého erbu.
>>
Zlatý erb
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.