Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 2/2024
Zpravodaj 2/2024
Aktualizace 3.41 přináší nejenom nové Účetnictví
S novým rokem přichází nová aktualizace IS Munis. Obsahuje nejenom Účetnictví pro rok 2024, ale také celou řadu dalších funkcí a vylepšení tohoto informačního systému. Celkový přehled všech novinek naleznete jednak v sumarizačním dokumentu k aktualizaci 3.41 a také v samostatných manuálech v jednotlivých aplikacích, jimž se určitě vyplatí věnovat pozornost.
>>
Munis
Maximum informací pro rozvoj obcí na jednom místě
V březnu budou mít starostové a starostky vašich obcí opět možnost osobně se setkat se svými kolegy na konferenci Den malých obcí (DMO) – 19. března v Praze a 26. března v Olomouci. Na obou místech představí aktuální témata zástupci ministerstev i jiných vrcholných orgánů veřejné správy. Hovořit se bude o evropských dotacích, prvních dopadech daňových změn v roce 2024, naplňování povinností zákona o právu na digitální služby nebo právních limitech jednání za obce. Nezapomeňte proto svým starostům a starostkám připomenout termíny 59. ročníku DMO, ať mohou v jeden den a na jednom místě získat maximum informací potřebných pro rozvoj vašich obcí.
>>
Den malých obcí
Blíží se termín odevzdání dat do ISP
I letos máte povinnost odevzdat mzdová data za celý uplynulý rok do Informačního systému o platech (ISP). Podklady pro ISP v sobě zahrnuje modul Mzdy, ve kterém si můžete všechna potřebná data zkontrolovat a poté vygenerovat soubor, který je nutné do ISP vložit nejpozději do 5. února. Nutnou podmínkou pro export dat za celý loňský rok je uzavřený měsíc prosinec v modulu Mzdy. Pokud potřebujete s vygenerováním, kontrolou údajů nebo importem dat do Informačního systému o platech pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Obrátit se můžete buď na svého odborného konzultanta nebo náš Helpdesk.
Díky aplikaci eDoklady můžete mít občanku v mobilu
Údaje z občanského průkazu můžete mít nově ve svých mobilních telefonech. 20. ledna byla spuštěna aplikace eDoklady, kterou vyvinula Digitální a informační agentura (DIA). Občanku si do mobilu můžete stáhnout na App Store nebo Google Play. Používat se dá v tuto chvíli na ústředních správních úřadech – k nim se budou postupně přidávat i další úřady a instituce. Na svých obcích tak zatím povinnost přijímat elektronické občanky nemáte. DIA plánuje v budoucnu přidávat do aplikace eDoklady i další typy dokladů, například řidičský průkaz.
>>
eDoklady
Ve Zlatém erbu může znovu hlasovat i veřejnost
26. ročník Zlatého erbu doprovází kromě hodnocení odborných porot i hlasování veřejnosti, a tak můžete v soutěži o nejlepší webové stránky obcí hlasovat také. Vybrat si můžete do 31. ledna webový portál jakékoli přihlášené obce a k dispozici máte jeden hlas pro obec s rozšířenou působností a jeden pro obec, která ORP není. Hlasovat se dá pomocí bankovní identity, která zaručuje, že každá osoba hlasuje pouze jednou. Vítězové Zlatého erbu budou slavnostně vyhlášeni v květnu – na konferenci ISSS v Hradci Králové.
>>
Zlatý erb
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.