Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 4/2024
Zpravodaj 4/2024
Jarní DMO: nové trendy a výzvy
59. Dny malých obcí (DMO) na sebe už dlouho čekat nenechají, 19. března se uskuteční v pražském O2 Universu a 26. března bude tuto konferenci hostit Výstaviště Flora Olomouc. Starostové a starostky se mohou na obě místa stále registrovat a těšit se mohou na pestrý program – kromě pravidelných změn v legislativě týkajících se správy obcí zjistí, co je nového v oblasti komunitní energetiky nebo jak účinně hospodařit s rozpočtem. Ministerstvo pro místní rozvoj představí nové dotační tituly a IROP a žhavým tématem bude také nakládání s odpady a zálohování obalů, které se obcí přímo dotkne už v tomto roce. Kompletní program konference je k dispozici na webu DMO.
>>
Den malých obcí
PC kurzy a on-line semináře odstartují v dubnu
Oblíbené PC kurzy a on-line semináře jsou zpět – konat se budou v průběhu celého dubna. Co se týká počítačových kurzů, na kterých si můžete vše vyzkoušet přímo na místě, věnovat se budou práci s modulem Fakturace ASM, přípravě pro spisovnu a také tomu, jak probíhá v praxi, krok za krokem, elektronická skartace. Novou Fakturací ASM se budou zabývat i dva on-line semináře. Další z nich vás seznámí s přípravou volebních seznamů, protože už v červnu se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Na konci dubna se pak můžete zúčastnit on-line semináře věnujícímu se efektivní práci s modulem Účetnictví. Termíny všech kurzů a seminářů budou zveřejněny v Panelu Munis a na našich webových stránkách příští týden.
>>
Munis
Solón s obsáhlými Tipy na práci s IS Munis
Jak se již stalo tradicí, první vydání Solóna každého roku obsahuje významný bonus zdarma – samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis. Ti z vás, kteří máte Solóna předplaceného, se na ně můžete těšit už za dva týdny. Na vaše úřady dorazí i klasický časopis, takže vás čeká více než dvojnásobná porce informací. Dočtete se například o tom, jaký je harmonogram spouštění eDokladů a které obce už na svých úřadech občanky v mobilu ověřují. Chybět nebudou informace o nových zákonech či dotačních výzvách a pravidelné rubriky jako Okénko (nejen) pro zastupitele a Anketa. V ní někteří z vás prozradili, jakým způsobem na vašich úřadech občané nejčastěji platí poplatky.
>>
Solón
Inteligentní šablony vydaných faktur
Nový modul Fakturace ASM přináší celou řadu zjednodušení v každodenních postupech zpracování agendy faktur a v návaznosti na Fakturaci Plus a Bankovní služby ASM ještě další vylepšení a rozšíření vazeb. Pro různé případy – od pronájmů pozemků přes vodné a stočné až po místní poskytování připojení k internetu – lze využít funkci hromadného generování vydaných faktur. Vítaným pomocníkem je všude tam, kde potřebujete z různých agend vygenerovat najednou větší množství vydaných faktur, včetně všech návazných účetních informací. Tato funkce je založena na tzv. inteligentních šablonách.
>>
Fakturace
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.