Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 5/2021
Zpravodaj 5/2021
Nezapomeňte přihlásit své webové stránky do soutěže Zlatý erb
Všechny obce, města i městské části České republiky mají stále možnost přihlásit se do soutěže Zlatý erb. Ceny budou v krajských kolech udělovány ve třech kategoriích – nejlepší webové stránky obce, nejlepší webové stránky města a nejlepší elektronická služba a projekty Smart City. Vítězové krajských kol postoupí do celostátního finále. Uzávěrka příjmu přihlášek do Zlatého erbu je 23. dubna. V průběhu května a června by se pak měly konat slavnostní ceremoniály v jednotlivých krajích a soutěž vyvrcholí v červnu vyhlášením výsledků celostátního finále.
>>
Zlatý erb
On-line kurzy pokračují i v dubnu
On-line kurzy se u vás těší stále větší oblibě, a tak pro vás i v dubnu chystáme další. Po Mzdách tentokrát přijde na řadu modul Seznam obyvatel a volby – právě jemu se bude 20. dubna věnovat kurz s názvem Už máte SOVu? Účastníkům na něm bude představena základní logika fungování modulu Seznam obyvatel a volby a dále se dozví, jak v programu zpracovávat notifikace, tisknout různé přehledy a statistiky nebo načítat nově narozené děti.
>>
Triada, spol. s r. o.
Modul Poplatky byl vylepšen o spoustu nových funkcí
Modul Poplatky doznal za uplynulý rok výrazných změn a přibyla do něj celá řada užitečných funkcí. Uživatelé tak mohou např. rozesílat platební výměry prostřednictvím emailů či hromadně přehlašovat poplatky, o nové prvky byly rozšířeny nejrůznější výběrové formuláře a tiskové sestavy. Příjemná vylepšení bude obsahovat i nejbližší hotfix IS Munis – nově budou barevně zvýrazněny splátky minulých období, které ještě nejsou zaplaceny, a dále bude např. možné platit kartou za víc předpisů různých plátců najednou. Pokud se chcete se všemi novinkami seznámit podrobně a začít je využívat i na svém úřadě, kontaktujte svého konzultanta nebo náš Helpdesk.
Česko platí kartou
Na kampaň s názvem Česko platí kartou, která byla spuštěna v České republice v loňském roce, naváže 1. dubna její druhá vlna. Bezhotovostní platby zaznamenávají v poslední době stále větší nárůst, a tak se placení kartami stalo za uplynulý rok již naprostým standardem. Důvodem je kromě komfortu samozřejmě i bezpečnost související s pandemií koronaviru. Pokud ještě na svém úřadě platební terminál nepoužíváte, můžete si o něj do konce roku 2021 požádat v rámci uvedené kampaně na půl roku zdarma. Následně ho stačí propojit s informačním systémem Munis a občané budou moci začít platit kartou i ve vaší obci nebo ve vašem městě.
>>
Munis
Evidence smluv je užitečný pomocník
Na každého z nás se valí množství úkolů vázaných na různé termíny, a tak využíváme diáře a jiné nástroje, které nás dokážou včas vhodným způsobem upozornit, na co nesmíme zapomenout. V případě obcí plyne celá řada termínovaných úkolů z nejrůznějších smluvních vztahů. A proto je velmi užitečným a efektivním pomocníkem modul Evidence smluv informačního systému Munis, který umožňuje nejenom udělat si ve smlouvách pořádek a jednoduchým způsobem si je uspořádat podle různých kritérií, ale také nabízí připomínání jednorázových i opakovaných akcí, jež je třeba v rámci těchto smluv zajistit.
>>
Munis
Vláda chce zapojit obce do boje proti pandemii
Vláda na svém posledním zasedání podpořila několik legislativních změn, které by měly pomoci v boji se současnou pandemií a také lépe připravit stát na obdobné situace v budoucnu. Tiskový odbor vlády k tomu uvádí: „Větší zapojení obcí a měst se jeví jako logický krok, protože znají své území nejlépe.“ Za přípravu legislativy je zodpovědné Ministerstvo vnitra. Náš zdroj z odboru veřejné správy uvádí: „Nelze prostě všechno řídit z Prahy.“
>>
Triada, spol. s r. o.
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.