Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 5/2024
Zpravodaj 5/2024
Připravte se včas na volby do Evropského parlamentu
Volby do Evropského parlamentu se sice konají až 7. a 8. června, s jejich přípravou byste ale dlouho otálet neměli. Pomoci vám s nimi může on-line kurz, který se uskuteční 18. dubna a jmenuje se „Příprava voleb do Evropského parlamentu“. Seznámíte se na něm se všemi specifiky tohoto typu voleb a dozvíte se, krok za krokem, jak volební seznamy v modulu Seznam obyvatel a volby správně připravit. Chybět nebude ani ukázka tiskových výstupů a tipy na jednoduchý přístup k seznamům pomocí formuláře Aktivní volby. Předpokládaná délka semináře je dvě hodiny.
>>
Volby
ISSS se slevou už jenom pár dní
Na konferenci ISSS, která se bude konat v královehradeckém Aldisu 13. a 14. května, se stále ještě můžete přihlásit za zvýhodněné vstupné. Slevu získáte v případě, že se na ISSS zaregistrujete do 31. března a do stejného data zaplatíte i účastnický poplatek. Mezi hlavní témata 26. ročníku konference budou patřit stav a budoucnost eGovenrmentu, využití umělé inteligence ve veřejné správě, kybernetická bezpečnost, otevřená data nebo digitalizace zdravotnictví. Záštitu nad ISSS převzali mimo jiné premiér Petr Fiala a předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil.
>>
Konference ISSS
Začínáte s Fakturací ASM? Navštivte naše PC kurzy
Už příští týden se v Praze uskuteční první počítačový kurz, který se bude prakticky věnovat modulu Fakturace ASM. Určený je nejenom pro ty z vás, kteří jste již začali novou verzi Fakturace používat. Oceníte ho také v případě, že převod teprve plánujete. Přímo na kurzu totiž budete mít k dispozici svůj vlastní počítač, na kterém si budete moci ihned všechno vyzkoušet. Díky kurzu lépe pochopíte systém fungování Fakturace ASM a naučíte se s modulem pracovat maximálně efektivně. Kromě 4. dubna se bude PC kurz konat v Praze i 11. dubna. Počet míst na oba uvedené termíny je ale omezený, tak se přihlaste s dostatečným předstihem.
>>
Fakturace
Na Dny malých obcí dorazily stovky starostů
59. Dny malých obcí (DMO) jsou minulostí. V Praze i Olomouci se těšily velkému zájmu, a tak je na obou místech navštívily stovky starostů. V pražském O2 Universu a na Výstavišti Flora Olomouc si účastníci vyslechli přednášky týkající se aktuálních témat od řady vrcholných představitelů veřejné správy. Nové dotační příležitosti představilo Ministerstvo pro místní rozvoj, aktuálním otázkám hospodaření obcí se věnovalo Ministerstvo financí a změny v odměňování členů zastupitelstev ÚSC vysvětlilo přítomným Ministerstvo vnitra. Na webových stránkách DMO najdete prezentace jednotlivých příspěvků a prohlédnout si zde můžete i fotogalerii.
>>
Den malých obcí
Synergie Fakturace ASM a Evidence smluv
Do modulu Evidence smluv přibývá v souvislosti s propojením na novou Fakturaci ASM stále více funkcionalit. Hlavní úkoly Evidence smluv jsou přitom dva. Za prvé – vytvořit si na úřadech pořádek ve smlouvách a za druhé – připomínat si významné milníky a akce s nimi související. Jednou z takových souvisejících akcí bude už zanedlouho také automatické vytváření faktur. Jaké jsou tedy stávající možnosti vazeb mezi oběma zmíněnými moduly a výhled na jejich další blízký rozvoj?
>>
Munis
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.