Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 8/2021
Zpravodaj 8/2021
Odborný seminář uživatelů IS Munis aneb my víme, co se chystá
My víme, co se chystá! Už teď se můžete těšit na oblíbený Odborný seminář uživatelů IS Munis, který bude jako vždy nabitý spoustou zajímavých informací. Seminář se uskuteční v online podobě a vybrat si můžete ze dvou termínů – 22. nebo 24. června. Seminářem vás provedou Tomáš Lechner a Vladan Vlk a jak už se stalo zvykem, připravili si pro vás i tentokrát sladké překvapení. Na seminář se proto nezapomeňte přihlásit včas, aby k vám tato drobná pozornost stihla doputovat s dostatečným předstihem před začátkem seminářů.
Pojďme navázat na předchozí život, s ISSS 2021
Na konci května byla spuštěna registrace na 23. ročník konference ISSS, která se uskuteční ve dnech 20.–21. září v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Hlavní náplní konference budou otázky související s digitalizací veřejné správy, a to nejen v dobách pandemie. Ve dvoudenním programu se objeví prezentace a diskuse odrážející aktuální stav e-governmentu, témata jako elektronická identita a efektivní komunikace občanů s úřady, problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti či problematika digitalizace jednotlivých oblastí veřejné správy.
>>
Konference ISSS
54. Dny malých obcí přivítají v září Praha i Olomouc
54. Dny malých obcí se budou v září konat na obou tradičních místech, tuto oblíbenou konferenci přivítá nejprve 14. září Praha a 23. září se pak Dny malých obcí přesunou do Olomouce. Zájemci se mohou na webových stránkách konference v tuto chvíli registrovat už na obě uvedená místa. Témat a zajímavých přednášejících připravujeme mnoho, účastníci se dozví všechny aktuální informace a novinky z veřejné správy a odborníci a zástupci ministerstev i dalších institucí jim budou k dispozici i pro zodpovězení otázek. Součástí Dnů malých obcí bude jako vždy i doprovodná výstava firem. Uděláme vše pro zajištění bezpečného prostředí!
>>
Den malých obcí
Časopis Obec a finance přichází s dvojnásobnou porcí informací
Na konci května na úřady zamířilo nové vydání časopisu Obec a finance, a protože se tentokrát jedná o dvojčíslo 2–3/2021, najdou v něm čtenáři ještě více informací a novinek z veřejné správy. V úvodu časopisu jsou tři články zaměřené na hospodaření územních samospráv, zejména obcí, v uplynulém koronavirovém roce 2020. Podrobná analýza se věnuje nejenom hlavním parametrům finančních rozpočtů, ale také porovnání jednotlivých velikostních kategorií včetně srovnání dvou největších měst Prahy a Brna. Nové vydání časopisu Obec a finance toho ale obsahuje daleko víc…
>>
Obec a finance
Aktuální vývoj v oblasti spisových služeb
Zákon o archivnictví a spisové službě byl naposledy novelizován v roce 2019 v souvislosti s přijetím zákona o zpracování osobních údajů a od té doby se pravidla pro vedení spisové služby alespoň chvíli neměnila. Avšak nyní se připravuje poměrně zásadní novelizace v podobě návrhu zákona v souvislosti s elektronizací postupů orgánů veřejné moci, známého pod zkratkou DEPO.
>>
Munis
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.