Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 8/2023
Zpravodaj 8/2023
OSUM míří do celé České republiky
První Odborný seminář uživatelů IS Munis (OSUM), který se konal minulý týden v Praze, vzbudil mezi návštěvníky velmi pozitivní ohlas. Účastníci si chválili bohatý program i dobře zvolená témata. „Ukázalo se, že jsme s tématy uhodili hřebíček na hlavičku. Pro uživatele IS Munis není snadné vyznat se ve všech legislativních novinkách, a tak hodně ocenili vysvětlující informace k novele vyhlášky o spisové službě, velkoobjemovým datovým zprávám nebo připravovanému zákonu o účetnictví. Snažili jsme se jim také ukázat spoustu vychytávek a praktických tipů na práci s IS Munis. Věříme, že dostojíme podtitulu letošních seminářů, a jejich návštěvníci díky OSUM skutečně budou mít náskok,“ uvedl organizátor Vladan Vlk. V příštích třech týdnech OSUM zamíří i do dalších sedmi měst České republiky.
Na ISSS dorazili nejvyšší přestavitelé veřejné správy
Jubilejní 25. ročník ISSS si v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové nenechalo v polovině května ujít více než 1800 návštěvníků, kteří si během dvou dnů mohli vyslechnout na 160 přednášek. Na konferenci zavítali významní politici a představitelé veřejné správy, ať už se jednalo o předsedu Senátu Miloše Vystrčila, místopředsedu vlády a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka nebo ministra dopravy Martina Kupku. V průběhu ISSS byl vyhlášen Český zavináč pro rok 2023. Za zásadní celoživotní přínos v elektronizaci veřejné správy v ČR ocenění získal Karel Večeře, předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního. Kompletní informace o 25. ročníku ISSS včetně fotogalerie a video zpravodajství jsou k dispozici na webových stránkách konference.
Aktualizace 3.39.1 přináší spoustu změn a novinek
Na konci května vyšla souhrnná aktualizace IS Munis označená jako SB 3.39.1. Původně měla být zaměřená zejména na to, aby byl IS Munis plně připraven na příjem a odesílání velkoobjemových datových zpráv, které měly být v informačním systému datových schránek zavedeny k 1. červenci. Na ISSS v Hradci Králové ale bylo v polovině května Digitální a informační agenturou oznámeno, že avizovaný termín spuštění této nové funkcionality datových schránek se odkládá až na 1. ledna 2024. IS Munis je i přesto na změny připravený již nyní.
>>
Munis
Víte, jakou roli plní Digitální a informační agentura?
Od 1. dubna letošního roku působí v České republice zcela nový ústřední orgán státní správy koordinující eGovernment – Digitální a informační agentura (DIA). Jedná se o moderní organizaci inspirující se podobnými agenturami v zemích, které jsou v digitalizaci lídry. Jedním z jejích klíčových úkolů je zjednodušit složité procesy, se kterými se veřejnost potýká jak při komunikaci s úřady, tak při podávání žádostí. Digitální informační agentura navíc k 1. dubnu převzala působnost Správy základních registrů, a tak se s ní při své činnosti na obcích už také setkáváte. Ve druhé polovině května se na vás například DIA obrátila s žádostí o kontrolu vašich agendových informačních systémů. Pokud jste ji nestihli provést, přečtěte si návod, který vám s kontrolou pomůže.
Zlatý erb zná letošní kompletní výsledky
Výsledky celostátního kola Zlatého erbu, soutěže o nejlepší webové stránky obcí a měst, byly slavnostně vyhlášeny na konferenci ISSS v Hradci Králové. V rámci 25. ročníku Zlatého erbu bylo hodnoceno všech 206 obcí s rozšířenou působností. Na prvním místě se mezi nimi umístil Hradec Králové. „Pro naše město cena znamená závazek dalšího zlepšování webu a předávání informací našim občanům. Vítězství nás těší, ale nesmíme usnout na vavřínech. Portál občana proto rozšíříme do dalších agend a snažit se budeme i o to, aby naše služby byly ještě přístupnější,“ slíbila primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová. V kategorii obcí, které nejsou obcemi s rozšířenou působností, zvítězil Jirkov z okresu Chomutov. Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinných informací si odnesly obec Velký Beranov a Praha 12.
>>
Zlatý erb
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.