SolónSolón s obsáhlými Tipy na práci s IS Munis

Na vaše úřady míří nové vydání Solóna obohacené o samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis. Ochuzení ale nezůstanete ani o klasický tištěný časopis, který navíc obsahuje několik nových rubrik, takže se máte na co těšit. Zjistíte tak, kde si zažádat o zajímavé dotace, jaké metodiky si pro vás připravila některá ministerstva, co se událo na sociálních sítích a které nové a novelizované právní předpisy byste neměli přehlédnout.

Elektronickou verzi Solóna si nainstalujete jednoduše on-line pomocí kódu, který naleznete na dodacím listu Solóna.

Solón se ve svém prvním vydání letošního roku vrací mimo jiné i ke smutnému ročnímu výročí války na Ukrajině. V souvislosti s přetrvávající ruskou agresí společností velmi rezonuje téma bezpečnostní a energetické krize a země napříč celou Evropou se snaží najít co nejlepší způsob, jak snížit závislost na ruských energetických dodávkách. Více si o této problematice přečtete v článku v úvodu tištěné brožury Solóna.

Jednou z nových rubrik, které vám Solón bude v letošním roce přinášet, je Okénko pro zastupitele. Tentokrát je věnované právům a povinnostem členů zastupitelstev obcí a jejich odměňování. Další nová rubrika má název Sociální sítě a pravidelně vás bude informovat o několika zajímavých a také odlehčených příspěvcích, které se na sítích v poslední době objevily.

Co se týká metodik a doporučení, za zmínku stojí norma, kterou vydalo Ministerstvo životního prostředí v souvislosti s optimálním nastavením venkovního osvětlení nebo informace Státního fondu životního prostředí týkající se opakujících pochybení ve veřejných zakázkách. Přínosný je i přehled aktuálních dotací, např. na pořízení elektromobilu nebo vozu na vodíkový pohon.

V tištěné brožuře si pečlivě pročtěte i anotace k novým a novelizovaným zákonům a nařízením – ušetří vám to totiž spoustu času, který byste jinak museli strávit s jejich podrobným studováním. V závěru časopisu se pak v Anketě Solón zeptal některých z vás na to, jak by podle vás měl fungovat ideální prezident.

Samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis jsou přehledně rozděleny do kapitol podle jednotlivých modulů. Seznámíte se v nich s užitečnými novinkami v programech, dočtete se, jakým způsobem můžete s IS Munis pracovat víc efektivně a zjistíte také, co všechno se dá v modulech tisknout. Přínosné pro vás určitě bude i vysvětlení základních pojmů v ERMS (ať už se jedná o objasnění pojmů koncept, dokument, komponenta, zásilka, JID, datový formát, elektronický podpis nebo časové razítko).

Pokud ještě Solóna neodebíráte, napište si o něj na solon@triada.cz, jeho ceník je zveřejněný na adrese www.solon.cz.

DMO Munis DVS OF ISSS