SolónSolón s obsáhlými Tipy na práci s IS Munis

Jak se již stalo tradicí, první vydání Solóna každého roku obsahuje významný bonus zdarma – samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis. Ti z vás, kteří máte Solóna předplaceného, se na ně můžete těšit už za dva týdny. Na vaše úřady dorazí i klasický časopis, takže vás čeká více než dvojnásobná porce informací. Dočtete se například o tom, jaký je harmonogram spouštění eDokladů a které obce už na svých úřadech občanky v mobilu ověřují. Chybět nebudou informace o nových zákonech či dotačních výzvách a pravidelné rubriky jako Okénko (nejen) pro zastupitele a Anketa. V ní někteří z vás prozradili, jakým způsobem na vašich úřadech občané nejčastěji platí poplatky.

Solón se ve svém prvním vydání letošního roku v úvodu věnuje tématu, které je v poslední době velmi aktuální. Článek s názvem Komunitní energetika – ano, ale s rozumem a koncepcí upozorňuje na to, že přelomová novela energetického zákona otevřela v Česku cestu k rozvoji komunitní energetiky. Jedním z prvních kroků měst a obcí, který umožňuje její nastartování, je zpracování místní energetické koncepce. Na ni je aktuálně možné čerpat významnou dotační podporu.

Letošní rok se nese ve znamení nové éry prokazování totožnosti. 20. ledna totiž Digitální a informační agentura spustila aplikaci eDoklady, která lidem slouží k pohodlnějšímu a bezpečnějšímu prokazování směrem k úřadům, obcím, soukromým subjektům či ostatním občanům. Lidé tak mohou mít nově svůj občanský průkaz bezpečně uložený v telefonu. V Solónovi se mimo jiné dozvíte, od kdy budou mít povinnost ověřovat občanky v mobilu všechny obce ČR a jakým způsobem to budou dělat.

Za pozornost určitě stojí i informace týkající se voleb do Evropského parlamentu, které jsou vyhlášeny na 7. a 8. června letošního roku. Dočtete se také o unikátním úvěru souvisejícím s programem Oprav dům po babičce nebo o dotacích na výstavbu vodovodů, kanalizací a na prevenci před suchem. Rubrika Okénko (nejen) pro zastupitele přináší základní přehled o tom, s jakými funkcemi je neslučitelná funkce člena zastupitelstva obce. A těšit se můžete i na nejlepší posty ze sociálních sítí nebo odpovědi expertů na nejčastější dotazy související s chodem obcí.

V tištěné brožuře si pečlivě pročtěte anotace k novým a novelizovaným právním předpisům – ušetří vám to totiž spoustu času, který byste jinak museli strávit jejich podrobným studováním. Na úplném konci časopisu najdete Anketu, ve které se Solón zeptal některých z vás na to, jakým způsobem u vás lidé nejčastěji platí poplatky.

Samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis jsou přehledně rozděleny do kapitol podle jednotlivých modulů. Seznámíte se v nich s užitečnými novinkami v programech a dozvíte se, jakým způsobem můžete v IS Munis pracovat efektivněji a pohodlněji. Přínosné pro vás určitě budou informace týkající se nejenom nového modulu Fakturace ASM, ale například i Poplatků, Účetnictví nebo ERMS.

Elektronická verze Solóna, která obsahuje všechny novinky avizované v časopise v kompletní podobě, se stahuje on-line. Nainstalovat si ji po stažení můžete pomocí kódu, který naleznete na dodacím listu Solóna. Pokud ještě Solóna neodebíráte, napište si o něj na solon@triada.cz, jeho ceník je zveřejněný na adrese www.solon.cz.

DMO Munis DVS OF ISSS