Odborný seminář IS Munis aneb nic nás nezastaví

(Aktuální semináře)

Program

Odborný seminář IS Munis aneb nic nás nezastaví

Připravte se s námi na novinky, které vás čekají hned po novém roce. Od 1. ledna 2022 budete muset povinně publikovat vaše vyhlášky v nové Sbírce předpisů územních samosprávných celků, jinak nebudou účinné. Na Odborném semináři IS Munis si ukážeme, jak se dá tato povinnost jednoduše splnit pomocí nových nástrojů v elektronické spisové službě Munis ERMS. Probereme také změny, které se budou od 1. ledna týkat spisové služby v souvislosti s novou prováděcí vyhláškou – na dokumenty už tak např. nebudete moci odpovídat pod stejným číslem jednacím. Kromě návodů na správné nastavení všech těchto důležitých novinek se dozvíte i několik tipů a triků na práci s Munis ERMS.

Svůj prostor dostanou na semináři samozřejmě i ekonomická témata, těšit se tak můžete na blok věnovaný mimo jiné modulu Rozpočet. Návrh rozpočtu na rok 2022 už v tomto programu sestavit umíte, nově se ale dozvíte, jak výslednou variantu schváleného rozpočtu nahrát do příštího roku a seznámíte se také s tím, jakým způsobem rozpočet v novém období správně sledovat.

Věnovat se budeme i letošnímu tématu číslo jedna, kterým je problematika komunálního odpadu. Ukážeme si, jaké jsme pro vás připravili novinky, abyste správu tohoto poplatku bez problémů zvládli i v případě, že u vás došlo při výběru konkrétní varianty k nějaké zásadnější změně. Závěr semináře bude jako vždy patřit rekapitulaci přechodu na nový rok v jednotlivých modulech IS Munis.

Věříme, že se na podzimním Odborném semináři IS Munis všichni sejdeme konečně zase společně v prezenční podobě. Chybět na něm samozřejmě nebude ani tradiční sladké překvapení.

Pro všechny účastníky semináře navíc připravujeme ještě jeden bonus v podobě navazujícího on-line setkání v polovině prosince. Těsně před Vánoci se tak dozvíte i poslední novinky vyplývající z legislativy, abyste byli na vše podstatné připraveni k 1. lednu 2022 opravdu stoprocentně.

DMO Munis DVS OF ISSS